Close Menu
Ouder Blog
    Zoeken …
    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube BlogLovin RSS Pinterest
    Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest YouTube BlogLovin RSS
    Ouder BlogOuder Blog
    • Home
    • Samenwerken
    • Over ons
    • Contact
    Ouder Blog

    Empowering ouderschap van Einat Nathan

    12 september 2021Geen reacties Lectuur
    Empowering Ouderschap

    Ouderschap, het is niet altijd even makkelijk. Er zijn tal van boeken die ons willen aanleren hoe we ‘goede’ ouders kunnen zijn. Of hoe we onze kinderen het best kunnen leren ‘braaf’ zijn. En ga zo maar door. Toch heeft elke ouder wel zijn of haar kijk op opvoeden en is er geen sluitende formule om dit goed te doen. Niet tegenstaande willen we af en toe toch wel tips om bepaalde zaken anders aan te pakken of ervaringen lezen van andere ouders.

    Empowering ouderschap

    Voed jij je kinderen op tot zelfstandige mensen die met zelfvertrouwen de wereld in stappen, of veeg je als een curlingouder alle teleurstellingen voor hun voeten weg?

    In Empowering ouderschap laat Einat Nathan zien hoe we onze kinderen als onafhankelijke individuen kunnen benaderen en niet langer als een visitekaartje van onszelf. Kinderen zijn er niet om ons trots, gelukkig of blij te maken. Pas als we ons minder zorgen maken om onze kinderen en accepteren dat ze niet perfect en nog aan te leren zijn, dat ze vallen en weer opstaan, kunnen we het gewicht van het ouderschap dragen.

    Op liefdevolle en compassievolle wijze helpt Einat ons de wereld door de ogen en het hart van onze kinderen te zien en te ervaren. Want als we onze eigen emoties even opzijzetten, kunnen we er volledig voor onze kinderen zijn en zo een liefdevolle en duurzame band met hen opbouwen, waarin wederzijds respect aanwezig is.

    Recensie

    Einat Nathan is een Israëlische opvoedingsdeskundige met een praktijk in Tel Aviv. Ze is daarnaast moeder van vijf kinderen. Met haar boek ‘Empowering Ouderschap’ wil ze laten zien hoe we niet van onze kinderen het verlengstuk van ons zelf maken, maar individuen. Hoe je als ouder een bredere kijk op jezelf krijgt en zo ook op je kinderen.

    “Ouder zijn is te vergelijken met bungeejumpen: het is eng en tegelijkertijd leuk. Je vliegt en je valt naar beneden, en als je tussen hemel en aarde zweeft en de wind in je gezicht blaast nadat je de sprong hebt gewaagd, ervaar je momenten van ongekende vreugde en blijdschap.”

    Opvoedingsboeken neem we steeds met een korreltje zout. Sommige dingen zullen aanslaan in jullie eigen situatie, andere zullen niet voor jullie van toepassing zijn. Of zelfs gewoon niet bij jullie en jullie situatie passen. We lazen het boek dan ook met enig voorbehoud.

    “Kinderen zijn geweldig, dat vind ik oprecht, maar ik weet ook dat er, zodra ze hun ogen opendoen, een kloof tussen fantasie en werkelijkheid ontstaat. …”

    Zinnen als deze laten je beseffen, dat kinderen in een compleet andere wereld leven dan wij. Het is niets voor niets dat ze soms nog uren fantasierijk kunnen spelen en dat wij het meestal na 10 minuten opgeven.

    Daarnaast behandeld het boek de diverse rollen van vaders en moeders aan, maar ook de diverse stappen bij ouderschap en het opgroeien van een kind. Van afscheid en boosheid, van een nieuwe baby tot scheiding. Ook het verschillende opvoeden van jongens versus meisjes komt aan bod.

    Oordeel

    Empowering Ouderschap is in onze ogen eerder een boek waar je af en toe een hoofdstuk van leest ipv het boek in één keer uit te lezen. Zeker omdat je sommige dingen toch wel wilt laten bezinken. Het lijkt ons ook de beste manier om aan dit boek te beginnen. Anders wordt je wellicht overweldigd door te veel informatie, zonder het concreet te kunnen toepassen op jullie eigen situatie. Wat ons wel op viel is dat het boek toch iets meer op de moeder is gericht dan op ‘algemene ouderschap’. Misschien ook omdat het uit de blik van een moeder geschreven is.

    ISBN: 978 94 013 0492 4 | Auteur: Einat Nathan | Uitgeverij: Altamira | Pagina’s: 288 | Leeftijd: vanaf 18 jaar, ouders | Te koop bij o.a. Bol.com en Standaard Boekhandel.


    Disclaimer: Dit bericht bevat een product/dienst, welke wij ontvingen van een bedrijf. Ook bevat dit bericht enkele affiliate links.

    Einat Nathan empowering ouderschap Empowering ouderschap van Einat Nathan
    Avatar foto
    Stephanie
    • Website

    Stephanie, mama van Yentl, vriendin van Jeroen. Werkend bij de grootste mobiliteitsvereniging van het land. Een Keikopje in't Waasland!

    Abonneer
    Laat het weten als er

    0 Reacties
    Inline feedbacks
    Bekijk alle reacties
    Zoeken …
    Recente reacties
    • Geust op Stoverij met frieten van Marc de Bel
    • Kees op Feest met De Zoete Zusjes
    • Zever op Kindjes vervoeren op een Speed Pedelec?
    • xandra op Ninja Kid 6 – De Giga Ninja
    • yentl op 6 Creatieve tips voor een betoverende kinderkamer
    #awelluistert
    Awel
    Categorieën
    • Advertentie (43)
    • Allerlei (146)
    • Bioscoop (38)
    • DVD (18)
    • Er op uit (216)
    • Games (27)
    • Gastblog (10)
    • Gesponsord (320)
    • Getest (26)
    • Knutselen (38)
    • Koken (17)
    • Lectuur (612)
    • Meubels (18)
    • Mode (117)
    • Multimedia (38)
    • Muziek (10)
    • Ouderblog (45)
    • Ouderschap (68)
    • Speelgoed (71)
    • Spelletjes (56)
    • TV (34)
    • Webshops (27)
    Advertenties


    SpeelgoedSpeelgoed
    Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest YouTube BlogLovin RSS
    © 2025 ThemeSphere. Designed by ThemeSphere.
    Cookies | Privacybeleid
    Ouder Blog is onderdeel van Lawaaimakers. Hosted @ Vimexx.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Beheer toestemming
    Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
    Functioneel Altijd actief
    De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
    Voorkeuren
    De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
    Statistieken
    De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
    Marketing
    De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
    Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
    Bekijk voorkeuren
    {title} {title} {title}