Ouder Blog
    Facebook Twitter Instagram YouTube BlogLovin RSS Pinterest
    Facebook Twitter Instagram Pinterest YouTube BlogLovin RSS
    Ouder BlogOuder Blog
    • Home
    • Samenwerken
    • Over ons
    • Contact
    Ouder Blog
    Home»Lectuur»Leren lezen met Disney: Coco & De Leeuwenkoning (AVI M4)

    Leren lezen met Disney: Coco & De Leeuwenkoning (AVI M4)

    2 december 2021Geen reacties Lectuur
    Coco

    Heel wat boekjes, ook deze ‘Ik leer lezen’-reeks, voor de beginnende lezertjes hebben een AVI-code gekregen. Het AVI-systeem is van Nederland overgewaaid en eigenlijk best wel een goede leidraad. Je leest het goed, ik gebruik wel degelijk het woordje leidraad. Het belangrijkste is dat je het niveau van jouw eigen kindje volgt. Wij hadden zelfs voor dat de dochter bv in niveau AVI-A3 zat qua leesniveau, maar ze vond geen boekjes interessant in dat niveau. Dan hebben we wat ‘vals gespeeld’ met een niveau lager en hoger om op deze manier haar leesgenot terug te krijgen. En dat is wonderwel gelukt, maar ik geef eerlijk toe dat ze ook best wel haar mindere momenten heeft hoor. En het is eentje, als ze niet wil, dan wil ze niet en dan kun je er er niets tussen krijgen om dit te veranderen.

    De AVI-code is opgebouwd uit twee delen. Een gedeelte met een letter en een gedeelte met een cijfer.
    S staat voor start, M voor midden en E voor einde. Het getal is wat moeilijker voor ons Belgen. Aangezien het op de Nederlandse groepen gebaseerd is. Dat is eventjes vanbuiten leren ofwel de onlogische redenering volgen van het AVI-cijfer min 2 te doen. Bv. AVI-E5 –> 5-2= 3de leerjaar en de E staat voor einde, dus dat is een boekje voor het einde van het 3de leerjaar.

    AVI-tabel

    AVIGROEP NLLEERJAAR BE
    AVI-S31 begin
    AVI-M33 midden1 midden
    AVI-E33 einde1 einde
    AVI-M44 midden2 midden
    AVI-E44 einde2 einde
    AVI-M55 midden3 midden
    AVI-E55 einde3 einde

    Hieronder vind je 2 boekjes, beide boekjes zijn van het niveau M4. Dit zijn boekjes voor kindjes die in het midden van het 2de leerjaar zitten. (hou je wel rekening met het niveau van jouw eigen kindje, een ongepast niveau kan de leespret bederven)

    De Leeuwenkoning

    Leeuwenkoning

    Ga mee op avontuur met de jonge leeuw Simba en zijn vriendjes. Hij is de zoon van koning Mufassa en zal later zelf ook koning worden. Maar dat zint zijn oom Scar niet …

    In dit boekje is de tekst wat groter dan in het volgende boekje, ook de zinnetjes zijn wat korter. Zo zie je dat je binnen hetzelfde leesniveau toch nog verschillen hebt. Dit boekje zullen de kindjes vlotter kunnen lezen.

    De afbeeldingen begeleiden de tekst heel goed en vullen waar daar waar woorden ontbreken. Door dat het een AVI-boekje is, is de hoeveelheid tekst aangepast aan het leesniveau. De illustraties zijn dus van groot belang om ook het hele verhaal gemakkelijk te begrijpen.

    Het verhaal is kort en bondig verteld, maar het verhaal is duidelijk. Het leest vlot een aangenaam voor deze leeftijdsgroep. Het boekje werd hier direct gelezen, ook al is ze al wat ouder. Het verhaal en de illustraties trokken haar aan.

    ISBN: 978 90 478 5031 1 | Auteur: Jenny Pearson | Illustraties:  Disney Sorybook Art Team | Uitgeverij:  Big Balloon Publishers | Pagina’s: 36 | Leeftijd: vanaf 6 à 7 jaar | Te koop bij o.a. Bol.com en Standaard Boekhandel.

    Coco: Miguel en de muziek

    Coco

    Miquel is een Mexicaanse jongen die ervan droomt om muzikant te worden. Per ongeluk belandt hij in de vrolijke, kleurrijke wereld van de doden. Daar leert hij van alles over zijn familie … en over zichtzelf!

    Qua niveau sluit het boekje aan bij het voorgaande. Wat me wel opvalt is dat de letters iets kleiner zijn, de zinnen wat langer en de tekst over het hele boekje wat langer is. Er wordt meer over het verhaal verteld.

    Ook hier zijn de illustraties heel mooi en vullen ze de tekst heel goed aan. Hierdoor wordt het verhaal voor onze jonge lezertjes goed begrepen.

    Het boekje was nog maar geleverd en het werd al gebruikt tijdens het kwartierlezen. Onze dochter is wel wat ouder dan de beoogde doelgroep, maar het verhaal sprak haar ook direct aan. Soms mag er eens een makkelijker boekje tussen zitten. 🙂

    ISBN: 978 90 0478 5030 4 | Auteur: Liz Rivera | Illustraties: Disney Sorybook Art Team | Uitgeverij: Big Balloon Publishers | Pagina’s: 36 | Leeftijd: vanaf 6 à 7 jaar | Te koop bij o.a. Bol.com en Standaard Boekhandel.


    Uitgelichte afbeelding: Disney
    Disclaimer: Dit bericht bevat een product/dienst, welke wij ontvingen van een bedrijf. Ook bevat dit bericht enkele affiliate links.

    avi M4 Big Balloon Publishers Coco - Miguel en de muziek Courtney Carbone De Leeuwenkoning Disney Disney Pixar Disney Storybook Art Team Gottmer ik leer lezen Leeuwenkoning Liz Rivera
    Avatar foto
    Jeroen
    • Website
    • Facebook
    • Twitter
    • Pinterest
    • Instagram
    • LinkedIn

    Antwerpenaar in't Waasland | Actief in bewakingssector | Blogt ook op https://www.herrie.be | Trotse papa van een dochter (° 2012)

    Lees ook eens

    CreArt
    Knutselen

    CreArt: schilderen op nummer voor tieners (en ouders)

    Lees meer
    Gekkie de Gekko
    Gesponsord Lectuur

    Gekkie de Gekko

    Lees meer
    Leren lezen: Encanto
    Gesponsord Lectuur

    Ik leer lezen! – Encanto – Een huis vol magie

    Lees meer
    Abonneer
    Laat het weten als er

    0 Reacties
    Inline feedbacks
    Bekijk alle reacties
    Zoeken
    Recente reacties
    • Stephanie op Stoverij met frieten van Marc de Bel
    • Anoniempje67412 op Stoverij met frieten van Marc de Bel
    • Kyra op Nachtwacht: De Poort Der Zielen
    • Jeroen op Stoverij met frieten van Marc de Bel
    • fien op Stoverij met frieten van Marc de Bel
    #awelluistert
    Awel
    Categorieën
    • Advertentie (39)
    • Allerlei (132)
    • Bioscoop (35)
    • DVD (17)
    • Er op uit (190)
    • Games (25)
    • Gastblog (9)
    • Gesponsord (120)
    • Getest (25)
    • Knutselen (34)
    • Koken (12)
    • Lectuur (417)
    • Meubels (13)
    • Mode (114)
    • Multimedia (34)
    • Muziek (8)
    • Ouderblog (40)
    • Ouderschap (22)
    • Speelgoed (61)
    • Spelletjes (46)
    • TV (30)
    • Webshops (25)
    Advertenties

    Facebook Twitter Instagram Pinterest YouTube BlogLovin RSS
    © 2023 ThemeSphere. Designed by ThemeSphere.
    Cookies | Privacybeleid
    Ouder Blog is onderdeel van Lawaaimakers. Hosted @ Vimexx.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.