Close Menu
Ouder Blog
    Zoeken …
    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube BlogLovin RSS Pinterest
    Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest YouTube BlogLovin RSS
    Ouder BlogOuder Blog
    • Home
    • Samenwerken
    • Over ons
    • Contact
    Ouder Blog
    Home»Er op uit»Trapsgewijs en veilig kinderen vervoeren per fiets

    Trapsgewijs en veilig kinderen vervoeren per fiets

    30 juni 2020Geen reacties Er op uit
    Vervoer per fiets

    Je hoeft echt geen wagen te hebben om de kinderen mee te nemen naar oma of de winkel. Op de fiets gaat het net zo goed, terwijl ze meteen ook het plezier van het fietsen zelf zullen ontdekken. Hierbij heb je de keuze uit verschillende oplossingen, gaande van een veilige fietsstoel tot de fietskar, de bakfiets of een aangekoppelde kinderfiets. Veiligheid gaat natuurlijk wel boven alles. Wij leggen uit hoe je op een veilige manier van het autozitje naar de aanhangfiets evolueert.

    Van autozitje naar fietszitje

    Voor jonge kindjes is het aangeraden om een autozitje achterop de fiets aan te brengen. Kies natuurlijk voor een comfortabel autozitje, gebruik een beugel of adapter, voorzie zadelveerbescherming en zet de draagbeugel steeds omhoog. Controleer ook even het maximum draaggewicht van de bagagedrager. Meestal is dat 25 kilogram en zo zwaar is jouw kindje natuurlijk nog niet.

    Eenmaal een kind zelfstandig rechtop kan zitten, vaak ergens tussen de leeftijd van zes maand en een jaar, maak je de overstap naar een fietsstoel. In principe heb je de keuze tussen een fietsstoel voor achterop of een fietsstoel die je aan het stuur monteert. Die eerste optie is in principe veiliger. Wel zie je je kindje dan niet tijdens het fietsen. Controleer hoe dan ook of de fietsstoel aan de Europese norm EN 143 44 voldoet en of het een drie- of vierpuntsgordel heeft. Enkel dan spreken we van een veilige fietsstoel. Eventueel moet je nog even je fiets aanpassen, bijvoorbeeld door spaakafscherming aan te brengen en door ervoor te zorgen dat de remkabels niet afgeklemd worden. Zet je kindje ten slotte altijd een fietshelm op.

    Extra tip: kies voor een fietsstoel met felle kleuren. Niet alleen ben je dan beter zichtbaar in het verkeer, bovendien wordt zo’n fietsstoel tijdens de zomer minder warm dan donkerkleurige stoeltjes.

    Of toch maar een fietskar of bakfiets?

    Van zodra een kind zelfstandig kan zitten, kan je natuurlijk ook overschakelen naar een fietskar of een bakfiets. Je kan dan gewoon een babyschelp of -autostoel in de bakfiets bevestigen. Let er wel altijd op dat het een goede vering heeft want heftige schokken zijn heel ongezond voor jonge kinderen. Een fietskar krijgt de voorkeur. Bij een bakfiets zit je kindje voor je en heb je niet altijd zicht op de verkeerssituatie, terwijl je je baby bij wijze van spreken al op het kruispunt moet deponeren.

    Onthoud ook dat de fietskar aan extra eisen moet voldoen. Zo moet het achteraan met twee rode reflectoren zijn uitgerust, moet het een rood achterlicht hebben en moet het natuurlijk ontworpen zijn om passagiers te vervoeren.

    Naar de tandem en aanhangfiets

    Vanaf de leeftijd van vier jaar kan je de overstap maken naar een tandem of aanhangfiets en kan je kleintje ook zelf trappen, zonder te moeten sturen. Op die manier leren ze het fietsen alvast kennen en worden ze het gewoon om te trappen, terwijl ze bij vermoeidheid gewoon kunnen rusten. Zorg er wel voor dat je kind aandachtig blijft en niet in slaap valt. Verhoog ook altijd de zichtbaarheid door een fluohesje te dragen en een fietsvlag aan de fiets te bevestigen. Uiteraard kan je tussendoor beginnen om je kinderen zelfstandig te leren fietsen. Bekijk daarvoor zeker ook even onze eerdere tips om je kindje te leren fietsen.

    Pin it
    Vervoer per fiets

    Uitgelichte afbeelding: Jason Goh via Pixabay

    bakfiets fiets fietskar fietsstoeltje tandem
    Avatar foto
    Jeroen
    • Website
    • Facebook
    • X (Twitter)
    • Pinterest
    • Instagram
    • LinkedIn

    Antwerpenaar in't Waasland | Actief in bewakingssector | Blogt ook op https://www.herrie.be | Trotse papa van een dochter (° 2012)

    Lees ook eens

    Fietsen
    Er op uit

    Kindjes vervoeren op een Speed Pedelec?

    Lees meer
    Bobike ONE fierce flamingo
    Er op uit

    Een nieuw fietsstoeltje: de Bobike GO MIK HD

    Lees meer
    Loopfiets
    Er op uit

    De voordelen van een loopfiets voor jonge kindjes

    Lees meer
    Abonneer
    Laat het weten als er

    0 Reacties
    Inline feedbacks
    Bekijk alle reacties
    Zoeken …
    Recente reacties
    • Geust op Stoverij met frieten van Marc de Bel
    • Kees op Feest met De Zoete Zusjes
    • Zever op Kindjes vervoeren op een Speed Pedelec?
    • xandra op Ninja Kid 6 – De Giga Ninja
    • yentl op 6 Creatieve tips voor een betoverende kinderkamer
    #awelluistert
    Awel
    Categorieën
    • Advertentie (42)
    • Allerlei (142)
    • Bioscoop (38)
    • DVD (18)
    • Er op uit (216)
    • Games (27)
    • Gastblog (10)
    • Gesponsord (313)
    • Getest (26)
    • Knutselen (38)
    • Koken (17)
    • Lectuur (605)
    • Meubels (18)
    • Mode (117)
    • Multimedia (38)
    • Muziek (10)
    • Ouderblog (44)
    • Ouderschap (63)
    • Speelgoed (71)
    • Spelletjes (56)
    • TV (34)
    • Webshops (27)
    Advertenties


    SpeelgoedSpeelgoed
    Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest YouTube BlogLovin RSS
    © 2025 ThemeSphere. Designed by ThemeSphere.
    Cookies | Privacybeleid
    Ouder Blog is onderdeel van Lawaaimakers. Hosted @ Vimexx.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Beheer toestemming
    Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
    Functioneel Altijd actief
    De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
    Voorkeuren
    De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
    Statistieken
    De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
    Marketing
    De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
    Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
    Bekijk voorkeuren
    {title} {title} {title}