Ouder Blog
    Facebook Twitter Instagram YouTube BlogLovin RSS Pinterest
    Facebook Twitter Instagram Pinterest YouTube BlogLovin RSS
    Ouder BlogOuder Blog
    • Home
    • Samenwerken
    • Over ons
    • Contact
    Ouder Blog
    Home»Lectuur»Koning Eddie en het Machtige Monster

    Koning Eddie en het Machtige Monster

    2 mei 2018Geen reacties Lectuur
    Koning Eddie

    Koning Eddie en het machtige monster van Andy Riley is het tweede deel in deze graphic-novel-serie. Een serie vol absurdistische humor! In het eerste deel leerden we Koning Eddie en zijn Eddieland kennen. In zijn eerste avontuur kreeg Koning Eddie een kwade keizer over de vloer. Gelukkig blijft Koning Eddie nog steeds de koning van Eddieland. Wanneer de jonge koning verneemt dat er een vreselijk monster onder weg is naar zijn koninkrijk, besluit hij om het samen met Nanda en Jill tegen het monster te gaan vechten. Maar ook nu heeft de gemene keizer Nurbizoon een eigen plannetje bedacht.

    Koning Eddie en het Machtige Monster

    [quotes quotes_style=”bpull”]

    Eddie is geen gewone jongen. Hij is een koning, met een troon, en zijn eigen harnas, en een kasteel met geheime gangetjes en zo.

    Als Eddie te horen krijgt dat er een geweldig angstaanjagend monster bestaat, gaat hij meteen op zoek om het te verslaan. Maar Keizer Nurbizoon doet dat ook, en die heeft absoluut niet een véél sluwer plannetje dan koning Eddie. Nee, hoor. Natuurlijk niet.

    [/quotes]

    Eddie is ook nu nog steeds een erg leuk hoofdpersonage. De jonge koning regeert op geheel eigen wijze over zijn bijzonder kleine land. Toch heeft hij een aantal tekortkomingen en is wat naïef. Ook in dit avontuur komt de kwade keizer Nurbizoon terug als de slechterik van dienst. Nurbizoon is kwaadaardig zonder echt eng te zijn en de lezers de stuipen op het lijf te jagen. Natuurlijk wordt Koning Eddie bijgestaan door Nar Nanda en minister Jill. Nanda zorgt voor de vrolijke noot en Jill probeert ervoor te zorgen dat Eddie niet in zeven sloten tegelijk loopt.

    Net als in het eerste deel is ook nu de tekst vrij groot gedrukt en bevat elke pagina hoogstens een vijftiental regels. Hierdoor is het een vrij dik boek, maar door de opmaak is het erg toegankelijk, wat toch belangrijk is bij beginnende lezertjes. Ook het taalgebruik is perfect aangepast aan het doelpubliek (7+). Zoals het een graphic novel beaamt zijn de illustraties net zo belangrijk als de tekst. Er is een mooi evenwicht tussen de twee. Het verhaal houdt het tempo er goed in en wisselt steeds af tussen de hoofdrolspelers en hun avonturen en bedrieglijke plannen van keizer Nurbizoon.

    Wij kijken al vast uit naar het derde deel, waarvan op het einde van het boek ook weer een tipje van de sluier werd gelicht.

    Auteur: Andy Riley
    Uitgeverij: Van Holkema & Warendorf
    Pagina’s: 209
    Leeftijd: vanaf 7 jaar
    ISBN: 978 90 00 35589 1

    Koning Eddie en het machtige monster is te koop bij de betere boekhandel, alsook online bij o.a. Bookspot, Bol.com en Proxis.

    Samenvatting
    Getest door:
    Jeroen
    Review Datum:
    2018-05-02
    Item:
    Koning Eddie en het machtige monster
    Beoordeling:
    41star1star1star1stargray
    Andy Riley graphic novel kinderboek Koning Eddy
    Avatar foto
    Jeroen
    • Website
    • Facebook
    • Twitter
    • Pinterest
    • Instagram
    • LinkedIn

    Antwerpenaar in't Waasland | Actief in bewakingssector | Blogt ook op https://www.herrie.be | Trotse papa van een dochter (° 2012)

    Lees ook eens

    Kat tegen kwaad
    Gesponsord Lectuur

    Kat tegen kwaad 1 – Het snode plan van Rarius

    Lees meer
    Rebel Adele
    Gesponsord Lectuur

    Rebel Adele: een graphic novel om nooit te vergeten

    Lees meer
    Haar: nieuw op school
    Gesponsord Lectuur

    Haar: Nieuw op school

    Lees meer
    Abonneer
    Laat het weten als er

    0 Reacties
    Inline feedbacks
    Bekijk alle reacties
    Zoeken
    Recente reacties
    • Stephanie op Stoverij met frieten van Marc de Bel
    • Anoniempje67412 op Stoverij met frieten van Marc de Bel
    • Kyra op Nachtwacht: De Poort Der Zielen
    • Jeroen op Stoverij met frieten van Marc de Bel
    • fien op Stoverij met frieten van Marc de Bel
    #awelluistert
    Awel
    Categorieën
    • Advertentie (39)
    • Allerlei (132)
    • Bioscoop (35)
    • DVD (17)
    • Er op uit (190)
    • Games (25)
    • Gastblog (9)
    • Gesponsord (120)
    • Getest (25)
    • Knutselen (34)
    • Koken (12)
    • Lectuur (417)
    • Meubels (13)
    • Mode (114)
    • Multimedia (34)
    • Muziek (8)
    • Ouderblog (40)
    • Ouderschap (22)
    • Speelgoed (61)
    • Spelletjes (46)
    • TV (30)
    • Webshops (25)
    Advertenties

    Facebook Twitter Instagram Pinterest YouTube BlogLovin RSS
    © 2023 ThemeSphere. Designed by ThemeSphere.
    Cookies | Privacybeleid
    Ouder Blog is onderdeel van Lawaaimakers. Hosted @ Vimexx.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.